Jak zrobić animowane zdjęcie we wpisie

wtorek, 15 sierpnia 2017


W dzisiejszym wpisie pokażę Wam jak w łatwy sposób zrobić animowane zdjęcie we wpisie na Bloggerze. Nie jest to nic skomplikowanego, a wszystko będzie ograniczać się do programu graficznego (można posiadać najprostszy program jak PhotoScape lub GIMP - nie ma to naprawdę żadnego znaczenia na jakim programie będziecie pracować) oraz do edytora wpisu HTML.

1. Przygotuj dwa zdjęcia (mogą być te same i jedno np. z grafiką lub dwa różne)

2. Jeśli zdecydujemy się na to, aby jedno z naszych zdjęć było edytowane, to otwieramy sobie nasze zdjęcie w programie graficznym (ja otworzyłam je w PhotoScape). Edytujemy sobie dowolnie, wszystko zależy od Was.

3. wchodzimy w edycję wpisu i wybieramy HTML.\4. Wklejamy kod:5. Musimy uzupełnić podpisane miejsca odpowiednimi linkami - zdjęciami. Aby uzyskać link naszego zdjęcia trzeba je dodać na hosting np. ifotos.

6. Efekt (najedź na zdjęcie by sprawdzić):

13 komentarzy:

 1. Dzięki za polecenie hostingu bo ostatnio wcześniejszy, którego używałyśmy ma problemy :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama musiałam szukać, bo wcześniejszy niestety poległ :)
  Też można korzystać z google zdjęcia, minus jest taki, że linki są okropnie długie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe i wydaje się dość proste - będę musiała pokombinować w domu :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak zrobić taką wizytówkę "o mnie" pod każdym postem? Bo tu wygląda to świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W zakładce instrukcje - blogowe jest lepiej link do instrukcji. Dla ulatwienia, jak będziesz już na tej podstronie wybierz ctrl+f i wpisz w pojawiające się okienko "o autorze" powinno się pojawić parę znalezionych tematów to przeklikujesz enterem do właściwego. Obecnie nie jestem w stanie powiedzieć jak brzmi dokładną nazwa wpisu, bo jestem po za domem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodaję wpis do zakładek! Mimo, że zdjęcie mi się nie wyświetla, jestem pewna że efekt świetnie wyszedł :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ojej, a to czemu? Jakiś komunikat się pojawia? :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wyświetla się znak a'la zakaz wjazdu tylko że szary. Po kliknięciu pojawia się komunikat ,,Not Found. Error 404". Pewnie mój komputer nie ma jakiejś wtyczki pozwalającej odczytać ten obrazek ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sprawdziłam, wylogowałam się z własnego konta google - rzeczywiście się coś takiego pojawia, prawdopodobnie wyrzuciło mi plik z google, zaraz powinno wszystko działać :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć. Wiem, że mój komentarz nie jest związany z postem, ale potrzebuję pomocy. Pobierając szablon z pani strony po dodaniu go do własnego bloga pozostały zakładki z poprzedniego. Czytając instrukcję dowiedziałam się, aby zmienić tam nazwy i wpisać własne, jednak gdy chciałam je odwiedzić to nie mogę. Niestety nie ma w instrukcji napisane jak mogłabym to zmienić, aby działało.
  Link do mojego bloga: https://thefighterslegion.blogspot.com
  Nazwa szablonu jaki pobierałam: SUMMER CACTUS
  Instrukcja:
  7. Uzupełnianie menu/stron i ikon na górze szablonu.
  Szablon - edytuj kod HTML - klikamy obojętnie w jakie miejsce w kodzie i wybieramy na klawiaturze ctrl+f.
  W oknie wyszukiwania wpisujemy i POD wyszukanym znacznikiem, znajduje sie nasze menu, które musimy uzupełnić, według własnych potrzeb.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie odpowiadam na tego typu komentarze. Od tego mam facebooka, aby tam z takim problem pisać, a nie tutaj. Od razu też informuję, że będę mogła pomóc dopiero jutro po 19.

  OdpowiedzUsuń

W razie pytań/pomocy przy pobranym szablonie: tworczynotatnik@gmail.com

Copyright © Twórczy notatnik