Jak w gadżecie "obserwuj przez e-mail" zmienić "submit" i "email address..." na swój własny tekst

piątek, 9 czerwca 2017


Ci co używają gadżetu "obserwuj przez e-mail", wiedzą, że nie jest on w języku polskim tzn. pole do wpisywania maila i przycisk, który potwierdza naszą subskrypcję. O ile prowadzimy bloga po angielsku lub dwujęzycznego to jest okej, nie gryzie się to aż tak ze sobą, ale jeśli wszystko mamy po polsku, a tu nagle wyskakuje nam gadżet po angielsku, to już jest to trochę ze sobą niespójne. Dlatego w tym wpisie pokażę Ci jak łatwo można zmienić "submit" i "email address..." na swój własny tekst.

1. Przechodzimy do motyw - edytuj kod HTML
2. Rozwijamy listę "Przejdź do widżetu" i wybieramy "FallowByEmail" - numerek przy tym widżecie może być różny, zależnie od tego, który jest to z kolei gadżet "obserwuj przez e-mail".

3. Przeniosło nas do części kodu, gdzie znajduje się nasz gadżet. Teraz musimy kliknąć na strzałkę obok naszej części lub kropeczki, aby rozwinąć tą część kodu.4. Pojawi nam się kolejna część do rozwinięcia


5. Kiedy rozwiniemy pojawi nam się cały kod. Widzimy, że również mamy tutaj sekcję odpowiedzialną za napis "submit" i "email address..."

6. W tych częściach kodu, które na zdjęciu powyżej zostały zaznaczone szarą ramką, zmieniamy nasz tekst, ale pamiętajmy o tym aby nie usuwać ' '. Po zmianie tekstu klikamy "zapisz motyw"


Jeśli chcesz przy okazji zmienić wygląd swojego gadżetu "obserwuj przez e-mail" to linki do tych wpisów znajdziesz poniżej


Instrukcja 1 Instrukcja 2 Instrukcja 310 komentarzy:

 1. Zacna porada :P akurat nie mamy tego gadżetu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja akurat tego nie używam, ogólnie rzadko widuje to na blogach, ale może sie kiedyś przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Często jest ten gadżet spotykany na blogach, tylko zazwyczaj jest on modyfikowany tak, że nie wygląda jak typowy Bloggerowy gadżet "obserwuj przez e-mial" a jak zapis na newsletter. Tak jak jest to np. zrobione u mnie, ale ja nie podpisuje tego jako newsletter ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super, bardzo dziękuję! ♥ Od dawna chciałam to zmienić, ale nie wiedziałam jak. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przydatny wpis, mam taki gadżet na swoim blogu :)
  Mam do ciebie pytanie - nie wiem dlaczego, ale na moim blogu zamiast grafiki "strony głównej" cały czas pokazuje się brak pliku z Tinypic. W szablonie HTML podmieniam kod na nowy, a tu nic a nic się nie zmienia. Nie mam pojęcia dlaczego, zawsze to działało :(
  Mój kod wygląda tak:
  "

  "

  Czy mam coś pokręcone, dlatego nie działa?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak zrobiony jest dodatek Zobacz rownież na Twoim blogu? To jest Linkwithin? Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie, to nie jest linkwithin ;) To jest gadżet wgrany w kod HTML ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Rozumiem, że nie ma na blogu tutorialu? :) Fajny jest:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie. Jakiś czas temu była instrukcja, ale za dużo było problemów z tamtym gadżet, nie zawsze działał, a błędy po mimo napraw nie znikały, nowej instrukcji nie robiłam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Będę szukać dalej, może trafię na jakiś gadżet w tym stylu.

  OdpowiedzUsuń

W razie pytań/pomocy przy pobranym szablonie: tworczynotatnik@gmail.com

Copyright © Twórczy notatnik