Wypełnienie tekstu tłem w Photoshopie

czwartek, 15 grudnia 2016


Pewnie niektórym z Was mówi już coś ten tytuł, bo podobna instrukcja już się na blogu pojawiła (na marginesie jako jedna z pierwszych instrukcji graficznych), ale była ona wykonana w GIMPie. Dziś pokażę Wam jak zrobić to samo, ale w Photoshopie.

Przejdź do wpisu z instrukcją w GIMPie

1. Tworzymy nowy plik (ctrl + n (PC) lub cmd + n (MAC), plik - nowy), ustalamy dowolny rozmiar i wpisujemy nasz tekst. 
2. Otwórz teksturę do wypełnienia tekstu - ctrl+o (PC) lub cmd + o (MAC), plik - otwórz.  Tekstura otworzy nam się w nowej karcie, więc musimy wybrać narzędzie zaznaczenia, zaznaczyć teksturę i za pomocą skrótów klawiszowych ctrl+c, ctrl+v (PC), cmd+c, cmd+v (MAC) - kopiuj, wklej. Wkleić w podstronę z naszym napisem.

3. Wypełnienie tekstu tłem możemy zrobić na dwa sposoby. Klikamy w oknie warstw tryby i zmieniamy ze zwykłego na jasny lub wybieramy skrót klawiszowy alt+ctrl+g (PC), alt+cmd+g (MAC), drugi sposób można zrobić również inaczej. Rozwijamy listę opcji w oknie warstw i wybieramy "utwórz maskę przycinającą".

Pierwszy sposób 

Drugi sposób 

Efekt: 
4 komentarze:

  1. Ha, nie wiedziałam, że to takie łatwe... Człowiek uczy się całe życie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej, a ja mam problem co zrobić, żeby napis był na przezroczystym tle? No i robiłam w gimpie... Nie wiem, pewnie jakaś błahostka, której nie mogę zauważyć, ale no...nie wiem :/ A chcę TRANSPARENT :D

    OdpowiedzUsuń
  3. A kanał alfa masz włączony? ;)

    OdpowiedzUsuń

W razie pytań/pomocy przy pobranym szablonie: tworczynotatnik@gmail.com

Copyright © Twórczy notatnik