Nietypowy avatar w Photoshopie na dwa sposoby (wypełnianie grafiki nietypowym tłem)

niedziela, 9 października 2016


Już kiedyś na blogu był podobny wpis, ale robiliśmy to w GIMPie. Postanowiłam odtworzyć to samo w Photoshopie. Da się to zrobić na dwa sposoby, tak samo łatwo i szybko jak w GIMPie, także nie ma co się obawiać. Ten trik możemy wykorzystać na różne sposoby, nie tylko do tworzenia avatarów, ale również możemy to wykorzystać do tworzenia ciekawych nagłówków czy banerów.

Pamiętaj! Będziemy posługiwali się skrótami klawiszowymi - CTRL - dla PC, CMD - dla MAC

CTRL/CMD+N - nowy plik
CTRL/CMD+O - otwórz
CTRL/CMD+C - kopiuj
CTRL/CMD+V - wklej
CTRL/CMD+A - zaznacz wszystko
CTRL/CMD+T - kontrolki przekształceń

Przejdź do wpisu z instrukcją w GIMPie

1. Otwieramy Photoshopa i wybieramy ctrl+n (nowy plik) (PC) lub cmd+n (MAC), ustalamy sobie własną wielkość.


2. Otwieramy okno z warstwami


Sposób pierwszy 


3. Wybieramy tworzenie kształtów lub wrzucamy nową grafikę (ctrl+o - otworzy nam się folder aby wybrać grafikę). Następnie wybieramy znowu ctrl+o i wybieramy nasze zdjęcie, później, zaznaczmy nasze zdjęcie (ctrl+a)  i wybieramy ctrl+c, przechodzimy do zakładki z naszym pustym plikiem lub z wrzuconą grafiką i wybieramy ctrl+v.


4. Klikamy w warstwach na nasze zdjęcie i wybieramy ctrl+t - włączą nam się kontrolki przekształceń, dzięki którym będziemy mogli dopasować nasze zdjęcie do danego elementu.


5. Z listy wybieramy "utwórz maskę przycinającą"


Efekt:

Sposób drugi 


6. Powtarzamy wszystko z punktu 3. Ustawiamy warstwę ze zdjęciem nad kształtem lub daną grafiką i z listy trybów wybieramy "jaśniej". Zdjęcie dopasowujemy tak samo jak robiliśmy to w punkcie 4.Trzeba brać pod uwagę to, że w tym wypadku, dany kształt doda nam coś w rodzaju filtru na zdjęciu.
Efekt:
2 komentarze:

W razie pytań/pomocy przy pobranym szablonie: tworczynotatnik@gmail.com

Copyright © Twórczy notatnik